Ręczniki szybkoschnące - niezbędne podczas wyprawy w góry
Data dodania: 19-12-2018
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Planując wyprawę w góry zwykle nie przywiązujemy zbyt dużej wagi do wyboru ręcznika. Jeśli w ogóle poświęcamy mu chwilę uwagi, robimy to tylko dlatego, że zależy nam na jego kompaktowych rozmiarach, a nie każdy ręcznik posiadany przez nas w domu ma ten atut
Planując wyprawę w góry zwykle nie przywiązujemy zbyt dużej wagi do wyboru ręcznika. Jeśli w ogóle poświęcamy mu chwilę uwagi, robimy to tylko dlatego, że zależy nam na jego kompaktowych rozmiarach, a nie każdy ręcznik posiadany przez nas w domu ma ten atut. Tymczasem okazuje się, że podchodząc do kwestii wyboru ręcznika tak niefrasobliwie, stawiamy sobie niepotrzebne ograniczenia. Dziś w sprzedaży dostępne są rozwiązania idealnie sprawdzające się podczas wypadu w góry. Ręczniki szybkoschnące, bo o nich mowa, nie są przy tym wcale gadżetami przygotowanymi jedynie po to, aby zdobyć pieniądze turystów.
Po co nam ręcznik szybkoschnący?
Osoby, które już przekonały się do ręczników tego rodzaju, nie mają żadnych wątpliwości, co do tego, że przydadzą się nam one w górach. Bez względu na to, czy planujemy wędrówkę z plecakiem, czy też pobyt w najdroższych górskich pensjonatach, w pewnym momencie zapragniemy przecież umyć się, a noszenie ze sobą mokrego, ciężkiego ręcznika, z pewnością nie będzie szczytem naszych marzeń. Ponadto, jak już wspomniano, jednym ze znaków rozpoznawczych tego rodzaju ręczników są ich kompaktowe rozmiary. Nie mamy do czynienia wcale z propozycjami, których obecność w plecaku byłaby dla nas obciążeniem, a przecież niemal zawsze wybierając się w góry odkrywamy, że chcemy zabrać więcej rzeczy niż możemy.
Szybkoschnący, czyli jaki?
Ręcznik szybkoschnący może być wykonany z szeregu materiałów, na pierwszy plan wysuwa się jednak higroskopijna mieszanka tworzyw sztuki – plon pracy wielu naukowców poszukujących rozwiązania problemu zbyt wolnego tempa schnięcia naszych ubrań. Ręczniki tego rodzaju nie tylko szybko schną, ale również mogą być suszone nawet w suszarkach mechanicznych. Co więcej, pochłaniają wilgoć w większej ilości niż ma to miejsce w przypadku klasycznych ręczników, stąd też sam proces suszenia również nie trwa długo. I choć do ich produkcji wykorzystuje się najnowsze zdobycze nauki, samo pranie takiego ręcznika może zazwyczaj odbywać się w zwykłej pralce.
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog